Zajímavosti

Kategorie
 
 
 
 
 

Certifikát Důvěrná firma

Naše společnost získala zlatý certifikát důvěrná firma pro rok 2017 Tento certifikát je přiznán firmám, ktoré nemají negativní ohlasy od svých klientů a obchodních partnerů. Naši společnost toto hodnocení našich klientů zavazuje k dosahování ještě lepších výsledků v naší vzájemné spolupráci.  

 

Jak se to delá - výroby 50 Eur

Výroba bankovek obecně je velmi náročný proces a pro veřejnost i velmi málo známý. Podléhá velmi vysoké ochraně, platí zde obvykle zásady čtyř oči a kompletního monitorování celého zpracování a pracoviště. Podívejte se na videu na tisk nové série 50 Eur ES2. https://www.facebook.com/LuxuryPulse/videos/1299546430149318/  
 

Nová 10 CHF bankovka

Švýcarská národní banka od roku 2016 uvádí do oběhu novou - devátou- serii bankovek (50 CHF - duben 2016 a 20 CHF - květen 2017).
Od října 2017 se připravuje nová 10 CHF bankovka.
Rozměr:            70 x 123mm
Barva:                žlutá
Základní motiv:   Čas
Oficiální zobrazení SNB ještě na svých Straka nezveřejnila. O novém stavu budeme včas informovat a bližší informace naleznete i v našem BANkovním KAtalogu.

Zdroj:https://www.snb.ch/en/iabout/cash/series9/design_series9/id/cash_series9_design

 

Nová bankovka 10 liber

 

 

oficiálně oznámila dvě důležité spravy:

1. dnem 14.09.2017 vstupuje do oběhu nová polymerová bankovka v hodnotě 10 GBP
2. papírová bankovka 10 GBP / 2000 vstoupí na jaře 2018 do prekluze. Přesné datum bude oznámen cca 3. měsíce před terminov vstupu do prekluze

Bližší informace najdete na:

http://www.bankofengland.co.uk/banknotes/Documents/thenewten.pdf

.

 

Školení - odborné kurzy

C&B Consulting realizuje rovněž školící činnost pro oblast ověřování pravosti a platnosti bankovek, cestovních šeků a dalších cenin.

Kurzy vedou lektoři České národní banky, oprávnění k vedení kurzů dle zákona č. 136/2011 §33 odst.3 písm a), Ing.Vojtech Benko.
Záměrem kurzu je, aby účastníci získali teoretické a rovněž praktické zkušenosti a zručnosti při ověřování pravosti a platnosti platidel a cenin.
Jedná se především o frekventované evropské měny, USD a cestovní šeky. Sylabus školení lze přizpůsobit přáním klienta.

 

Používání skratek pro Bankovní techniku

Při práci s penězi, hlavně bankovkami, je důležité používat přístroje, které ověřují ochranné prvky na bankovkách. Ve snaze zajistit důvěryhodnost bankovek Evropská centrální banka (ECB) přijala rozhodnutí ECB / 2010/14 o ověřování pravosti a upotřebitelnosti eurobankovek a jejich navracení zpět do oběhu (převzato z www.ecb.europa.eu), a zveřejňuje tzv. Seznam úspěšně testovaných zařízení pro ověřování pravosti bankovek. Výrobci, pro zjednodušení popisů, používají zkratky, které však m ohou mít úplně jiný význam než předpokládáme a tím mohou způsobit nedorozumění, protože často si výrobce "vymyslí" vlastní označení ověření určitého ochranného prvku na bankovce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze